Kuidas Panustada Jalgpallile

football bettingKui jalgpallipanustamine on sinu jaoks uus valdkond ning sa soovid jalgpallimatšidele panuseid teha, aitab meie juhend sul teha esimesed sammud ja mõista panustamisvõimalusi. Selles sektsioonis saad teada jalgpallipanustamise põhimõtted ning selgitame kõike alates jalgpallipanustamise võimalustest kuni selleni, kus teha jalgpallipanuseid ja parandada oma ennustuste täpsust. Spordipanustamine on hasartmäng ning võib tuua kaasa oma panuste kaotamise, mistõttu soovitame panustada vastutustundlikult ning järgida allpool olevaid nõuandeid paremate valikute tegemiseks.

Need, kes otsivad lihtsalt pisut meelelahutust ehk soovivad vaba aja sisustamise mõttes panustada, on selleks valmis kohe pärast selle lehekülje läbilugemist. Teisalt aga kui sa soovid teenida ka pisut raha, viitame selle juhendi lõpus mitmetele allikatele, mille eesmärk on parandada ennustuste täpsust ja hallata raha panustamisel paremini.

Jalgpallipanustamise võimalused – kuidas jalgpallile panustada

Kuna jalgpall on üks kõige populaarsemaid spordialasid panustamiseks, on jalgpallile saadaval ühed parimad panustamiskoefitsiendid. Samal ajal on võimalik panustada paljudele erinevatele variantidele, kuid kui sa õpid tundma põhilisi panustamisturge, on ka teised variandid sinu jaoks arusaadavamad.

Panustamiskoefitsientide selgitus

Panustamiskoefitsiente märgitakse komakohaga (nt 1.5, 2.7 jne). Selleks, et saaksid paremini mõista, kuidas koefitsiendid töötavad, toome ühe näite. Kui panustad €10 koefitsiendile 1.5, saad tagasi €15 (sinu panus + €5 tulu), kui su panus aga kaotab, kaotad lihtsalt oma €10 panuse.

Panustamiskoefitsientide abil on lihtne välja selgitada võimalik tulu:

panustamiskoefitsient X panuse suurus = potentsiaalne tulu võitva panuse korral

tulu = potentsiaalne tulu võitva panuse korral + panuse suurus

potentsiaalne kaotus = panuse suurus (kui panus kaotab)

Taoline panustamiskoefitsientide arvutamine kehtib kõikide jalgpallipanuste variantide korral, sealhulgas alljärgnevalt selgitatud variandid:

1X2 panustamine

1X2 või Võit-Viik-Võit / Normaalaeg on jalgpalli peamine panustamisturg. See panustamisturg võimaldab kasutajatel panustada matši tulemusele (võitev tiim või viik). 1×2 panustamisturg on mõeldud täisaja tulemustele ehk teisisõnu, kasutaja saab valida, milline on matši tulemus normaalaja lõpus (90+ minutit, lisaaeg kaasa arvatud). Lisaaega ei pruugita arvestada, kuid see võib sõltuda olenevalt panustamiskohast. Kui kahtled, küsi panustamiskohalt järgi.

Lahti selgitatult tähendab 1X2 lõpptulemust – “1” tähendab kodutiimi võidule panustamist, “X” tähendab viigile panustamist, “2” tähendab külalistiimi võidule panustamist. Panustamiskontorites esitletakse jalgpallimatši kui “Tiim A” vs “Tiim B”. Teisisõnu, “Tiim A” nimi oleks panuses “1” ja “Tiim B” oleks panuses “2”.

jalgpallipanustamise normaalaeg

Kuigi peamiselt on 1X2 panustamisturg saadaval vaid täisajale, võid leida ka teisi versioone, mis on mõeldud teistele ajavahemikele, näiteks 1X2 panus esimesele poolajale või 1X2 panus teisele poolajale. Sel juhul töötab panustamine samamoodi, kuid arvesse võetakse ainult vastava ajaperioodi jooksul toimunud tulemust/väravate hulka.

Üle/alla panustamine

Üle/Alla panus on teine kõige populaarsem jalgpallipanus. Selle panustamisturu puhul saavad kasutajad panustada sellele, kas matši jooksul skooritud väravate arv jääb teatud väärtusest ülespoole või allapoole. Kõige levinum väärtus on üle/alla 2.5, mis tähendab, et kui panustatakse variandile “Üle 2.5“, võidab selline panus siis, kui matš lõppeb 3 või enama skooritud väravaga. Selleks, et “Alla 2.5” oleks võitev panus, peaks mäng lõppema maksimaalselt 2 skooritud väravaga.

Kuigi 2.5 on kõige levinum üle/alla panustamise väärtus, võib hõlpsalt leida ka muude väärtustega panustamisvõimalusi nagu näiteks 0.5, 1.5 jne.

jalgpallipanustamise ule/alla

Üle/alla panustamine on mõeldud normaalaja tulemuste ennustamiseks (90 minutit + lisaaeg). Leida võib ka mitmeid variatsioone ajaraami või individuaalsete osalejate osas. Üle/alla panustamise võimalusi võib olla näiteks esimese või teise poolaja jaoks või isegi kodutiimi või võõrsil mängiva tiimi jaoks. Panuse mehhaanika on aga samasugune nagu ülalpool kirjeldatud.

Topeltšanss panustamine

Topeltvõimaluse panus sarnaneb 1X2 panusele, kuid võimaldab panustada ühe ja sama panusega 2 erinevale tulemusele. See tähendab, et võimalik on teha mitmeid erinevaid panuseid:

 • 12 – panustatakse ühe või teise tiimi võidule (1 või 2). Panus kaotab, kui matš lõppeb viigiga
 • 1X – panustatakse kodutiimi (1) võidule või viigile (X)
 • X2 – panustatakse viigile (X) või külalistiimi (2) võidule

jalgpallipanustamise topelsanss

Nende panustamisvõimaluste koefitsiendid on pisut madalamad võrreldes individuaalsetele tulemustele panustamisega, kuid kuna kaetud on rohkem lõpptulemusi, on ka risk väiksem.

Poolaeg/Normaalaeg panustamine

See panustamisvõimalus kasutab ära 1X2 skeemi selleks, et panuseid saaks teha poolajale ja normaalajale. Sellise panustamisturu panus näeb välja selline:

 • X / 2, panus tähendab, et poolajal jääb matš viiki, kuid külalistiim (2) võidab mängu lõpuks

jalgpallipanustamise poolaeg/normaalaeg

Saadaval on mitmed võimalused, näiteks 1 / 1 (kodutiim võidab poolajal ja mängu lõpus), 1 / 2 (kodutiim võidab poolajal, külalistiim võidab mängu lõpus) jne.

Paaritu / paaris panustamine

Paaritu / paaris panus võimaldab panustada sellele, kas väravate kogusumma on paaris või paaritu number. See on lihtne panus väga lihtsa lõpptulemusega ning tavaliselt on koefitsiendid mõlema variandi puhul üsna võrdsed.

Õige tulemus panustamine

Nagu nimest võid oletada, võimaldab täpse tulemuse panus ennustada matši täpsele skoorile. Kasutajale näidatakse mitmeid võimalikke skoore, igaühel erinev koefitsient. Täpse tulemuse panus võidab ainult siis, kui matš lõppeb vastava skooriga.

jalgpallipanustamise oige tulemus

Händikäp-panus

Händikäp-panus on sarnane 1X2 panusele, kuid ühele tiimile antakse mängu alguses händikäp ehk eelis. Online spordipanuste korraldajad pakuvad vahel händikäppe nö kaotajapoolele, eesmärgiga muuta matš võrdsemaks.

jalgpallipanustamise handikap

Nt: võtame näidiseks matši, kus on Tiim A + 1 vs Tiim B. Sel juhul alustab nö kaotajapool Tiim A mängu +1 eelisega skooris. Kui mäng lõppeb 0-1 skooriga, kuid lisada juurde händikäpi väärtus, on tegelik skoor 1-1, mis tähendab, et võitev panus oleks X (viigipanus).

Väravalööja panustamine

See valik võimaldab panustajal valida, milline mängija ükskõik kummast tiimist teeb matši käigus värava. See panus võidab üksnes siis, kui mängija lööb valitud jalgpallimängu jooksul värava.

Olemas on ka mõned variatsioonid, näiteks esimese värava tegija (mängija, kes lööb matši käigus esimese värava), skoori tegija igal ajal (mängija, kes teeb ükskõik millal matši käigus värava), viimase värava tegija (mängija, kes lööb mängu viimase värava).

jalgpallipanustamise varavalooja

Esimene skooriv tiim

See sarnaneb väravategija panusele, kuid selle panuse puhul saad valida, milline tiim teeb sinu arvates mängu esimese skoori.

Outright panustamine

Võitja ennustamise panust kasutatakse turniiritasandil, võimaldades panuseid teha juba võistluse alguses. See panus laseb valida võistluse võitja ehk meie näite puhul selle, milline jalgpallikoondis jääb hooaja lõpus esimeseks.

jalgpallipanustamise voitja

Jalgpallipanuste tegemine internetis

Jalgpallipanuste tegemiseks on 2 võimalust: kihlveokontorid ja online spordipanuste korraldajad. Kihlveokontorid või füüsilised kasiinod on endiselt paljude spordipanustajate hulgas väga populaarsed, kuid online spordipanuste portaalid on samuti jõudsalt populaarsust kogunud, pakkudes mitmeid eeliseid nagu paremad koefitsiendid, rohkem panustamisvõimalusi ja spordisündmuseid, võimalus panustada 24/7 otse oma kodust või mobiiltelefoni kaudu ning võimalus nautida live-panustamist. Boonused ja pidevad kampaaniad nagu tasuta panused ja panuste tagastused on samuti online spordipanuste korraldajate suured eelised.

eBoonuskood.ee toob siinkohal välja mitmed enim soovitatud online spordiennustuste lehed üheskoos tervitusboonustega, mida saab kasutada registreerumisel. Need online spordipanuste korraldajad on tegutsenud internetis pikka aega ning on teenindanud sadu tuhandeid kasutajaid, olles turvalised ja usaldusväärsed panustekorraldajad. Kõik need portaalid on litsentseeritud Kaughasartmängu Korraldamine poolt, et pakkuda paremaid panustamisteenuseid Eesti kasutajatele.

Bet365 Bet365 boonus Unibet Unibet boonus Optibet Optibet boonus
Betsafe Betsafe boonus

Kuidas avada online panustamiskonto

Registreerimine ja jalgpallile või teistele spordialadele panustamine on üsna lihtne kõigis online spordipanustamise portaalides. Järgi neid samme ning kõik läheb õigesti:

 1. Vali spordipanuste korraldaja ülalpool olevast nimekirjast ja klõpsa ükskõik millisel portaalil, et külastada nende kodulehte
 2. Ava konto: pärast veebilehe avamist otsi nuppu kirjaga “Registreeru” ja klõpsa sellele
 3. Kui jõuad registreerumisankeedi juurde, täida see oma andmetega. Andmed peavad olema korrektsed, kuna neid tuleb kasutada selleks, et pääseda oma kontole ligi, teha sissemakseid ja väljamakseid.
 4. Pärast registreerumist peaksid saama oma panustamiskontole ligi pääseda. Vahel on vaja esmalt konto aktiveerida klõpsates kinnituslingile, mis saadetakse sulle spordipanuste korraldaja poolt e-kirja teel. Otsi see sõnum üles oma postkastist (kui sa ei leia seda, võid kontrollida ka rämpskirjade kausta).
 5. Kui panustamiskonto on aktiveeritud, saad suunduda Liikmete alasse, kus on võimalik teha sissemakse (sissemakse vaheleht). Sealt leiad mitmed sissemaksevõimalused, mille abil kanda oma panustamiskontole raha.
 6. Vali sissemaksemeetod, mille abil teha ülekanne oma panustamiskontole. Krediit-/deebetkaardid on kõige levinumad ja kiiremad variandid. Saadaval on ka teisi sissemaksemeetodeid, kuid kui sa soovid kasutada ka tervituspakkumist, soovitame kontrollida boonuse tingimusi, kuna sissemaksemeetodi osas võib olla piiranguid. Sissemaksed on kiired ja turvalised, sarnanedes veebipoest ostmisele.
 7. jalgpallipanustamise betting-slipAlusta panustamist: nii pea kui esimene sissemakse on tehtud, saad hakata panuseid tegema. Suundu spordipanuste sektsiooni, vali jalgpall või mõni muu spordiala, vali matš, millele soovid panuse teha ning klõpsa soovitud tulemusel/koefitsiendil. Sinu panus lisati nüüd panusesedelile. Enamikes online spordipanustamise portaalides asub panusesedel ekraani paremas ääres. Kui sa oled valikuga rahul, klõpsa oma panusesedeli juures olevale nupule “Tee panus”.

Kui sa võtad online spordipanustamise lehel kasutusele tervitusboonuse, pead esmalt täitma teatud läbimängimisnõude enne, kui saad võidusummad välja kanda. Kontrolli boonuse tingimusi spordipanuste korraldaja lehel.

On võimalik, et pead oma konto kinnitama enne, kui on võimalik teha väljamakseid. See on tavaline protsess, mis on vajalik selleks, et vältida rahapesu või seda, et boonuseid kuritarvitatakse. Kinnitusprotsess võib tähendada kiiret telefonikõne spordipanuste korraldaja poolt või dokumentide kinnitamist (tuleb üles laadida mõned dokumendid nagu ID-kaardi skäneering ja kommunaalteenuste arve, et kinnitada oma aadressit). Tegemist on standardse protsessiga, seega ei tasu seda karta. Kohe, kui konto on kinnitatud, saad raha välja kanda, teha rohkem sissemakseid jne. Kinnitamisprotsess on vajalik vaid ühe korra, seega pärast protsessi saad oma kontot piiranguteta kasutada.

Kuna spordipanustamine võib tekitada sõltuvust ning võib tuua kaasa raha kaotamise, peaksid teadma, et iga spordipanuse korraldaja juures on võimalik kasutada ka piiranguid. Lihtsalt vali see variant oma panustamiskontol või võta ettevõttega ühendust e-posti teel, andes teada, et soovid oma panustamistegevust piirata.

Mängueelne panustamine vs live-panustamine

Online panuste üks suuri eeliseid on võimalus teha nii mängueelseid panuseid kui ka live-panuseid. Kui mängueelsed panused on saadaval füüsilistes kihlveokontorites, siis online spordipanuste korraldajad pakuvad nii mängueelseid panuseid kui ka mängu käigus tehtavaid panuseid.

Live-panustamine võimaldab kasutajal teha panuseid mängu ajal, mõned spordipanuste korraldajad võimaldavad isegi vaadata mängu otse oma panustamiskontol live-striimingu teenuse vahendusel. Live-panusel on ka kõrgemad riskid, kuna koefitsiendid on volatiilsed ning muutuvad väga tihti vastavalt sellele, kuidas mäng edeneb.

Tulevased Eesti jalgpallimatšid

Eestis saate vaadata palju erinevaid liigamänge, nagu Meistriliiga, Esiliiga, Esiliiga B, II liiga, III liiga ja IV liiga – need kõik on Eesti kõige tähtsamad liigad. Samuti leiate ka erinevaid karikavõistlusi.

1
X
2
Paide vs Tallinna Kalev
Jul 21
Levadia vs Kuressaare
Jul 21
Parnu JK Vaprus vs Narva
Jul 20
Tammeka vs Flora
Jul 19
Nomme Utd vs Kalju
Jul 19

18+. Iga päev kell 06:30 uuendatavad koefitsiendid võivad päeva jooksul muutuda. Kontrollige Unibet ajakohaseid panustamiskoefitsiente.

Jalgpalli ennustused

Jalgpallipanuste tegemisel kasutavad paljud kasutajad võitja valimiseks lihtsalt oma sisetunnet. Teistel juhtudel panustavad kasutajad lihtsalt oma lemmiktiimile, isegi, kui see pole kõige targem valik. Jalgpallipanuste tegemisel soovitame teha pisut uurimistööd ja selgitada välja, mida räägivad teised kasutajad / vihjetegijad.

On mitmeid tasuta panustamisvihjete ja tasulisi panustamisvihjete portaale, mida võib kontrollida ja kasutada. Kuigi erinevate teenuste kaudu on võimalik saada vihjeid ennustamiseks, peaksid ikkagi sina tegema lõpliku otsuse panuse tegemisel, kaaludes panustamisvõimalust põhjalikult, mitte usaldama pimesi kellegi teise öeldut.

Panustamisvihjete teenused:

Jalgpalli statistika

Kui sa oled mõelnud jalgpallipanuste tegemisele, tunned sa ilmselt juba jalgpalli hästi, kuid hästi organiseeritud statistika võimaldab sul paremini näha jalgpalli trende ja tõenäosusi selle kohta, millise tulemusega või mäng lõppeda. Vaata näiteks SoccerStats247.com portaalist infot igapäevaste jalgpallimängude, live-skooride, statistika ja võistluste kohta, seda üle kogu maailma toimuvate suurte võistluste nagu Champions League või World Cup kohta, kuni isegi väiksemate regionaalsete võistlusteni välja nagu Premier League või FA Cup. Veebileht on pannud kenasse struktuuri väga palju infot ja jalgpallistatistikat, võimaldades hõlpsa vaevaga tuvastada parimad panustamisvõimalused paljudele erinevatele matšidele.

Kokkuvõte

Kui sa lugesid selle juhendi läbi, on sul olemas baasteadmised selleks, et alustada jalgpallipanuste tegemisega. Lihtsad sammud, mida järgida, panustamiskoefitsientide ja panustamisvõimaluste näited ning online panustamise võimalused vastavad küsimusele “Kuidas jalgpallile panustada?” ning annavad tõhusa alustala igale uuele jalgpallipanuste tegijale.