Kuidas Panustada Tennisele

tennisbettingTennisele panustamine on mõnes mõttes lihtsam võrreldes teiste spordialadega ning fakt, et tegemist on jalgpalli järel teise kõige populaarsema spordialaga, näitab, et tennisemängud on panustamismaailmas väga olulised. Kui sa ei ole varem tennisele panuseid teinud, õpetab käesolev juhend sulle kõiki tennisele panustamise baasteadmiseid, selgitab tennise panustamisvõimalusi, seda, kus ja kuidas tennisele panustada ning kuidas oma ennustusi tõhustada. Tennisele panustamine on siiski hasartmäng ning seega soovitame me panuseid teha piiratud koguses ja paremate panuste tegemiseks esmalt tutvuda alljärgneva infoga.

Kui tennisele panustamine on sinu jaoks uus ja sa soovid lihtsalt aeg-ajalt teha sellele spordialale panuseid, aitab käesoleva lehe lugemine sul algust teha. Kui sa oled aga professionaalne panustaja, kes soovib tennisele panustamisega raha teenida, oleme loonud täieliku juhendi, mis sisaldab selle lehekülje lõpus mitmeid allikaid, et saaksid tõhustada oma panustamisvalikuid ning raha haldamise strateegiaid.

Tennise panustamisvalikud – kuidas tennisele panustada

Arvestades turniire, mis toimuvad peaaegu aastaringselt nagu näiteks ATP, WTA ja ITF, pole mingi ime, miks tennis on üks kõige populaarsemaid spordipanustamise valdkondi nii spordipanustajate kui kihlveokontorite seas. Kuna tennises on kaks mängijat ja pole viigi võimalust, on tennisel palju lihtsamad panustamisvalikud.

Panustamiskoefitsientide selgitus

Enamikes riikides olevad kihlveokontorid kasutavad koefitsientide puhul kümnendformaati, näiteks 1.7, 2.3 jne. Teeme ühe näite, et saaksid paremini aru, kuidas neid koefitsiente kasutatakse ja potentsiaalseid võite arvutatakse. Kui sa teed 10€ panuse 1.7 koefitsiendiga, saad võidu korral 17€ (1.7 X 10€ ehk sinu panus + 7€ tulu), kui panus aga kaotab, kaotad oma 10€ panuse.

Alljärgnevalt leiad lihtsa valemi, mida kasutada kümnendkoefitsientide puhul (tuntud ka kui Euroopa stiilis koefitsiendid) selleks, et arvutada välja potentsiaalne tulu:

panustamiskoefitsient X panuse suurus = potentsiaalne tulu võitva panuse korral

tulu = potentsiaalne tulu võitva panuse korral + panuse suurus

potentsiaalne kaotus = panuse suurus (kui panus kaotab)

Valemeid võib hõlpsalt kasutada kõikide tennisepanuste jaoks nii nagu järgnevalt kirjeldatud:

Matši koefitsiendid panustamine

Matšipanus (või 12 turgu) on iga tennisekohtumise peamine panustamisturg. See valik võimaldab kasutajal panustada matši tulemusele (võitjale). Matšipanus rakendub matši lõpptulemusele, kus üks või teine mängija tituleeritakse võitjaks. Erinevalt jalgpallist ei ole siinkohal ajalimiiti, kuna tennisematše mängitakse seni, kuni mängija jõuab võitva setihulgani.

Matšipanuste puhul valivad panustajad lihtsalt mängija nime. Mõnes kihlveokontoris on olemas ka valik 12, kus number 1 tähendab kohtumise esimest mängijat ja number 2 tähendab teist mängijat.

tennisele panustamise-matsi koefitsiendid

Geime kokku panustamine

Kogugeimide panus on üle/alla panustamisvalik, mille puhul sätestab kihlveokontor tennisematši kogugeimide hulga ning panustajad peavad lihtsalt valima, kas matšis mängitavate geimide hulk jääb üle või alla selle hulga. Geimid on tennisesettide alamjaotused, mille puhul peab mängija saama 6 geimi seti võitmiseks. Kihlveokontori poolt sätestatud geimide koguhulk võib erineda vastavalt matšile ning isegi vastavalt tenniseturniirile.

Näiteks, kui matšile on seatud panustamisvalikuks üle/alla 20.5 geimi, siis kui valida üle 20.5 geimi, võidab panus siis, kui tennisematš lõppeb enama kui 21 mängitud geimiga. Olenevalt matšist võivad üle/alla väärtused olla ka teistsugused peale 20.5, näiteks 23.5, 30.5 jne.

Kui kogugeimide panus võtab arvesse kõiki matši jooksul mängitud geime, siis võivad panustajad leida ka panustamisvalikuid, mis on seotud konkreetse seti jooksul mängitud geimidega (set 1, set 2, set 3) ning nende valikute puhul toimub panustamine samamoodi nagu ülalpool mainitud.

tennisele panustamise geime kokku

Sette kokku panustamine

Kogusettide panused on samuti üle/alla panused sarnaselt kogugeimide panustele, kuid sel puhul panustatakse sellele, kui palju sette tennisematši jooksul mängitakse. Kõige levinum üle/alla panus on 2.5 setti, mispuhul on üle 2.5 panus võitev panus siis, kui tennisematši jooksul mängitakse üle 3 seti.

Üle/alla 2.5 seti on kõige levinum panustamisturg, kuna võitev mängija peab võitma 2 setti 3 hulgast; meeste Grand Slam turniiri puhul võib aga üle/alla väärtus olla kõrgem, kuna mehed mängivad kuni 5 setti matši jooksul ja võitev mängija peab võitma 3 setti 5 hulgast.

tennisele panustamise sette kokku

Settide händikäp panustamine

Seti händikäpipanused on sarnased matšipanustele, kuid sel puhul antakse mängijatele enne matši algust händikäp. Seetõttu võib näha, kuidas mängijal A on händikäp +1.5, mängijal B aga händikäp -1.5. See tähendab, et kui valida võitjaks sellise händikäpiga mängija, tuleb arvestada matši käigus mängitud settide numbrile juurde ka händikäp.

Näiteks, kui panustaja ennustab võitjaks mängija A, kelle händikäp on +1.5 ning matši lõpptulemus on mängija A 1 : 2 mängija B, siis händikäpiga koos oleks lõpptulemus 2.5 : 2 mängija A kasuks. Tuginedes händikäpile oleks tegemist seega võitva panusega.

tennisele panustamise settide handikap

Geimi händikäp panustamine

Geimi händikäpipanused töötavad samamoodi nagu seti händikäpipanused. Ainus erinevus on see, et händikäpi väärtus liidetakse või lahutatakse iga mängija poolt mängitud geimide hulgast, mitte settidest.

tennisele panustamise geimi handikap

Seti ennustused panustamine

Setipanused on tuntud ka kui täpse skoori panused. Panustajad ennustavad sellele, milline on matši lõpus seti skoor. Näiteks, kui teha panus sellele, et mängija A võidab 2-0 seisuga, siis on see võitev panus juhul, kui matš lõppeb seisuga 2-0.

tennisele panustamise seti ennustused

Kiirete lõppmängude arv panustamine

Viigimurdjale panustamine on veel üks üle/alla panustamisvalik, mis on saadaval tennisematšide jaoks. Kihlveokontor sätestab viigimurdja väärtuse ning panustajad otsustavad oma panusega, kas viigimurdjate koguhulk on üle või alla sätestatud väärtuse.

tennisele panustamise kiirete lõppmängude arv

Seti võitjale panustamine

Seti võitjale panustamine on veel üks tennisematšide panustamisvalik. Siinkohal on panuse tegemine lihtne, kuna panustaja peab valima kahe mängija hulgast seti võitja.

tennisele panustamise sett

Lõpptulemusele panustamine

Lõpptulemusele panustamist kasutatakse selleks, et valida tenniseturniiri võitja. Lõpptulemusele saab panustada isegi enne turniiri algust.

tennisele panustamise lopptulemused

Tennisele panustamine internetis

Igaüks, kes soovib panustada tennisele, saab valida 2 peamise valiku vahel: füüsilised kihlveokontorid ja online spordipanustamislehed. Kihlveokontorid on endiselt väga kiired ja lihtsad valikud teatud asukohtades. Internetipõhised kihlveokontorid on aga muutunud populaarsemaks tänu teistsugusele lähenemisele, mis võimaldab panustajal lihtsalt avada online konto ja teha panuseid igal ajal ning igal pool, kasutades kas või üksnes nutitelefoni. Online spordipanustamislehed pakuvad tihtipeale ka paremaid koefitsiente ja erinevaid boonuseid ning kampaaniaid nagu näiteks tasuta panuseid või cashbacki.

eBoonuskood.ee on välja toonud mitmed parimad online spordipanustamisportaalid tennisepanuste tegemiseks üheskoos registreerumispakettidega, mis on saadaval uute mängijate jaoks. Nimetatud spordipanustamisportaalid on võitnud tuhandete mängijate usalduse, kuna nad on tegutsenud mitmeid aastaid ning on tõestanud oma ausust ja stabiilsust. Kõik need portaalid on litsentseeritud Kaughasartmängu Korraldamine poolt, et pakkuda paremaid panustamisteenuseid Eesti kasutajatele.

Bet365 Bet365.ee Unibet Unibet.ee Optibet Optibet.ee
Betsafe Betsafe.ee

Sulle võivad huvi pakkuda ka panustamisarvustused ja hinnangud teiste kasutajate poolt, kes on juba kasutanud neid panustamisportaale.

Kuidas avada online panustamiskonto

Online spordipanustamislehel registreerumine selleks, et teha panuseid tennisele või teistele spordialadele, on väga lihtne. Järgi lihtsalt neid kiireid samme:

  1. Vali spordipanustamisportaal allpool soovitatud lehtede hulgast ja klõpsa, et näha nende pakkumisi ning külastada portaali
  2. Ava konto – kui oled jõudnud portaali kodulehele, klõpsa nupule kirjaga “Registreeru”
  3. Pärast registreerumisankeedi avanemist täida see oma andmetega. Andmed peaksid olema korrektsed, kuna neid kasutatakse sinu kontole ligipääsemiseks, raha sissemakseks ja võitude väljakandmiseks.
  4. Pärast registreerumist peaksid sa saama ligipääsu oma kontole. Mõne kihlveokontori puhul pead sa aga esmalt aktiveerima oma konto, klõpsates pärast registreerumist saadetud tervituskirjas olevale kinnituslingile. Kontrolli oma e-posti, et leida sealt aktiveerimiskiri (kui sa ei leia kirja mõne minuti jooksul, kontrolli ka rämpskirjade kausta).
  5. Kui sa oled panustamislehel kinnitatud, saad ligipääsu erinevatele sektsioonidele, mis on mõeldud lehe liikmetele. Sulle on seejärel saadaval ka sissemakseleht, millel on näha kõik sissemakseviisid ja samm-sammulised väljad, mille abil saad kanda oma panustamiskontole raha.
  6. Vali sissemakseviis, et kanda panustamiskontole raha. Iga online spordipanuste portaal pakub mitmeid sissemakseviise alates pangakaartidest ja e-rahakottidest kuni pangaülekanneteni. Kui sa soovid saada ka tervitusboonust, soovitame lugeda boonuste üldtingimusi, kuna vahel võivad mõned makseviisid olla boonuse saamisel piiratud.
  7. tennisele panustamise betting-slipTee oma panused – kohe pärast raha kandmist oma panustamiskontole saad sa alustada panustamisega. Lehitse online spordipanusteportaali spordipanustamislehte, vali külje peal olevast menüüst tennis või mõni muu spordiala, vali matš, millele soovid panustada ning klõpsa soovitud tulemusel / panuse koefitsiendil. Valik lisatakse sinu panusesedelile. Panusesedel on tavaliselt veebilehitseja paremal küljel. Kontrolli panusesedelil olevat valikut, trüki oma panus (panuse suurus) ja klõpsa nupule “Tee panus”, mis on nähtav panusesedeli juures.

Kui sa soovid saada spordipanustamise lehel tervitusboonuse, kontrolli läbimängimisnõuet, mis tuleb täita võitude väljamaksmiseks. Kontrolli kihlveokontori veebilehel boonuse kasutustingimusi.

Enne, kui väljamakset saab töödelda, on tõenäoliselt vajalik konto verifitseerimine. See pole midagi ebatavalist, kuna kõik kasutajad peavad varem või hiljem oma isikut tuvastama. Isikutuvastuse protsess võib olla erinev olenevalt spordipanustamisportaalist, kuid see võib tähendada näiteks kiiret telefonikõne, et kinnitada sinu andmed või ID-kaardi kinnitamist (selle jaoks pead laadima spordipanustamisportaali lehele näiteks oma ID-kaardi koopia ja kommunaalarve koopia, et kinnitada oma andmed ja aadress). Pole sugugi põhjust olla skeptiline, kuna tegemist on standardse protseduuriga. Kui konto on kinnitatud, saad oma võidud välja kanda, teha sissemakseid ja veelgi rohkem panuseid. Verifitseerimine on ühekordne toiming ühe mängijakonto kohta.

Spordipanustamine ja hasartmängud võivad tekitada sõltuvust ning võivad kaasa tuua kaotuseid. Seetõttu tuletame meelde, et iga spordipanustamisleht pakub võimalust oma süsteemis rakendada piiranguid, mis piiravad seda, kui palju raha saad sa oma kontole kanda või kui palju saad sa panuseid teha teatud aja jooksul või igavesti, kui sa tunned, et sul on tekkimas hasartmänguprovleem. Võta lihtsalt kihlveokontoriga ühendust, et rääkida võimalustest, kuidas oma mängutegevust piirata.

Mängueelne panustamine vs live-panustamine

Üks eeliseid, mida saad kasutada siis, kui panustad tennisele internetis, on võimalus teha panuseid nii mängueelselt kui ka live-ülekandes. Mängueelne panustamine on saadaval nii füüsilistes kihlveokontorites kui ka online spordipanustamislehtedel, kuid live-panustamine on saadaval ainult internetis.

Reaalajas toimuvate mängude puhul on live-panustamine täiuslik võimalus, kuidas panustada mängudele samal ajal kui need toimuvad. Mõned spordipanustamisportaalid võivad pakkuda ka võimalust vaadata mängu oma panustamiskonto kaudu, kasutades live-striimimise teenust. Kuna panustamisturud muutuvad kiiremini reaalajas toimuvate mängude puhul, on live-panustamine mõnevõrra riskantsem.

Tennise ennustused

Tennisele panustades võivad mõned kasutajad järgida oma sisetunnet või lemmikuid koefitsiente võitja valimisel. Mõned kasutajad teevad panuse tennisemängijale lihtsalt selleks, et näidata oma toetust. Kumbki nendest lähenemistest pole aga kõige targem mõte, mistõttu soovitame uurida tennisemängijat põhjalikult ja teha võrdluseid enne, kui teed oma panuse.

Lisaks omaenda uurimistööle tasuks tugineda ka sellele, mida räägivad tennisematšide kohta erinevad vihjeportaalid. Tennisematšide jaoks on olemas mitmeid tasuta panuseennustusi ja tasulisi vihjeteenuseid. Panusevihjete jaoks on olemas mitmeid allikaid, kuid muidugi jääb lõplik otsus panuse suhtes sinu kätesse pärast seda, kui oled kaalunud erinevaid statistilisi andmeid.

Panustamisvihjete teenused:

  • Tasuta tennise ennustused & Raha haldamine

Tennise statistika

Kui sa oled kaalunud tennisele panustamist, oleme kindlad, et sul on juba teatud teadmised mängijate ja turniiride kohta. Siiski on kasulik uurida erinevaid statistilisi andmeid, mis aitavad sul välja selgitada tennise trende ja tõenäosuseid erinevatele tennisematšidele. Vaata näiteks portaali TennisStats247.com, kust leiad igapäevased tennisematšid, live-skoorid, statistika ja trendid üle kogu maailma toimuvatele turniiridele, nende hulgas ATP, WTA ja ITF. Veebileht on kogunud ja struktureerinud mitmed statistilised andmed ja tennisega seotud info nii, et seda on lihtne kasutada selleks, et välja selgitada parimad panused erinevatele matšidele.

Kokkuvõte

Kui sa lugesid selle juhendi läbi, on sul olemas kõik baasteadmised selleks, et alustada tennisele panustamist. Tänu hõlpsalt järgitavatele sammudele, panustamiskoefitsientide ja tennise panustamisvalikute näidetele ning online panustamise võimalustele vastab see sektsioon küsimusele “Kuidas tennisele panustada?” ning annab igale uuele tennisepanustajale tõhusa alguse.